Charakteristika organizace

Klub Kamarád je občanské sdružení založené v roce 2008. Naší ambicí je vytvořit v Kostomlatech nad Labem rodinné a kulturní centrum, které budou moci využívat nejen občané Kostomlat. Kromě nabídky volnočasových aktivit pořádáme jednorázové akce a spravujeme obecní knihovnu. Nově nabízíme krátkodobé hlídání dětí.

Pro koho tu jsme

• Rodiče nejen na rodičovské dovolené

Rodičům nabízíme možnost aktivního trávení volného času, navazování nových přátelství, vzdělávání pomocí přednášek. V klubovně se maminky setkávají s lidmi, kteří se nacházejí ve stejné životní etapě, čímž se zmenšuje jejich možná sociální izolovanost na rodičovské dovolené.

• Děti do tří let

V klubovně jsou děti v přirozeném prostředí se svými vrstevníky, učí se sociální komunikaci. Děti se u nás učí hrát si spolu, ne jen vedle sebe. Usnadní se tak jejich vstup do školky. Děti si u nás mohou pohrát v herně, navštívit doprovodný program zaměřený na tvoření, zpívání, pohyb…

• Děti do 7 let

Těmto dětem nabízíme možnost jak spolu s rodiči aktivně trávit volný čas. Dále pro ně připravujeme kroužky, kde mohou přirozeně rozvíjet svoje znalosti a dovednosti

• Školní děti

Školní děti u nás mohou smysluplně trávit odpolední čas; přirozeně se rozvíjí v oblastech, které je zajímají a baví, nemusí za zájmovými kroužky dojíždět do města.

• Senioři

Prostor pro aktivní trávení volného času poskytujeme také seniorům.

Váš KAMARÁD